آمریکا صدور ویزا برای زنان حامله را 'محدود می‌کند'

وزارت خارجه آمریکا به ماموران اداره مهاجرت اجازه داد تا صدور ویزا برای زنان حامله‌ای که ممکن است فقط به قصد اخذ شهروندی برای نوزادشان می‌خواهند وارد این کشور بشوند را محدود کند.

روزنامه نیویورک تایمز نوشته این موضوع شامل زنانی می‌شود که درخواست صدور ویزای توریستی، درمانی یا ویزای اقوام و خویشاوندان دارند. هفته گذشته یک شرکت هوایی هنگ کنگی از خانمی ژاپنی که قصد سفر به ایالت متحده آمریکا را داشت تست حاملگی گرفت.

اصل خاک (Jussoli )

در این روش فرد در قلمرو و خاک هر کشوری که متولد شود تابعیت یا شهروندی آن کشور را اخذ می کند. لذا اخذ شهروندی از طریق خاک بسیار مهم است. اصل خاک به افرادی که در کشتی، هواپیما یا محدوده هوایی آن کشور متولد شده باشند حق تابعیت را اعطا می کند و حقوقی که فرد بواسطه ی این تابعیت دریافت می کند ربطی به نوع اقامت والدین وی ندارد. پس بحث اصلی تولد فرزند در آمریکا مرتبط با اصل خاک است.

اسامی تعدادی از کشورهایی که از اصل خاک پیروی می کنند :

#کانادا – ایالات متحده آمریکا – آرژانتین – برزیل – شیلی – کلمبیا – کاستاریکا – دومینیکا – اکوادور – هندوراس – جامائیکا – مکزیک – پاناما – پاکستان – پاراگوئه – پرو – اروگوئه – ونزوئلا – سنت لوسیا – کامبوج – بولیوی – گواتمالا

در سیستم تولد فرزند در آمریکا ، کودک بدنیا آمده در ایالات متحده آمریکا یک شهروند آمریکایی(citizen) محسوب می شود، حتی اگر از پدر و مادری غیر آمریکایی متولد شود. اما تا زمانی که این فرزند ۲۱ ساله نشود هیچ سود و مزیتی در روند اخذ گرین کارت و تابعیت کشور آمریکا برای والدین خود نخواهد داشت. حتی برندگان لاتاری نیز در صورت تولد کودکی در این کشور باید روال قانونی را طی کنند. در ضمن متولدین آمریکا که بعد از تولد در این کشور، آنجا را ترک کرده اند و پدر و مادرشان در آن زمان ویزای موقت کشور آمریکا را داشته اند خود می توانند به این کشور برگردند. برای اقامت پدر و مادرشان اقدامات لازم را پیگیری کنند.

مرجع خبر را مشاهده کنید

نظرتون در مورد این پست چیه؟

با ستاره های زیر به این پست امتیاز دهید!

Average rating ۰ / ۵. Vote count: ۰

چه حالی میده نفر اول باشی که به این پست رای میدی!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *