معرفی کشور اتریش

مردم کشور اتریش به #زبان آلمانی صحبت می‌کنند و البته زبان‌های کروات و مجارستانی نیز در این کشور دیده می‌شود. آب و هوای کشور اتریش معتدل اقیانوسی است به طوری که اغلب دارای تابستان‌های گرم بوده و دما به ۳۵ درجه هم نمی رسد. این کشور دارای زمستان بسیار سرد است،مناطق کوهستانی مانند آلپ آب و هوای مرطوب دارد و بارش زیاد در این منطقه به چشم می‌خورد.وین پایتخت ملی این کشور است و البته بزرگترین شهر آن نیز محسوب می‌شود.مردم کشور اتریش کمی خشک و رسمی هستند اما هرگز نمی‌توان منکر مهربانی آنها شد. شاخص GDP در سال ۲۰۱۸ برای این کشور ۲۸۶٫۵ میلیارد دلار تعیین شده است که به نسبت سال گذشته با رشد ۳ درصدی همراه بوده است، میزان سرانه GDP 44498 دلار است.دانشگاه های کشور اتریش روز به روز در حال پیشرفت است و این موضوع به نوبه خود از دیگر ارزش های آن محسوب می‌شود.

شرایط زندگی در اتریش

جغرافیای اتریش

کشور اتریش دارای مساحت ۸۳۸۷۲ کیلومتر مربع است و در قلب اروپای مرکزی قرار گرفته است. دور تا دور کشور اتریش خشکی است. این کشور از سمت شمال با آلمان همسایه است و از سمت شرق با مجارستان مرز مشترک دارد. رشته کوه های آلپ از شرق تا غرب این کشور کشیده شده است و در حدود ۷۵ درصد از خاک این سرزمین را فرا گرفته است.

حقوق و دستمزد در اتریش

حداقل دستمزد غیر رسمی برای هر ماه در کشور اتریش ۱۲۰۰ یورو در نظر گرفته شده است .دقت نمایید که طبقه بندی شغلی در این مبلغ بسیار تأثیر دارد و افراد معمولاً بیش از این مقدار را دریافت می کنند. حقوق و دستمزد مردم کشور اتریش طبق قانون این کشور می بایست در سال ۱۴ بار پرداخت  شود عموماً ۱۳ حقوق و دستمزد می بایست در پایان ماه ژوئن پرداخت شود و در پایان ماه نوامبر نیز چهاردهمین دستمزد پرداخت می شود. حقوق ۱۳ و ۱۴ نرخ کمی دارد و معمولاً شش درصد از حقوق اصلی است. میانگین حقوق ماهانه خالص در کشور اتریش پس از مالیات ۱۹۱۴٫۲۴ یورو برای هر فرد اعلام شده است.

کاریابی در اتریش

کاریابی در کشور اتریش به صورت حضوری و اینترنتی فراهم شده است. ویزای کاری کشور اتریش در ابتدا به صورت ۱ ساله صادر می شود و شما به میزان ۳ مرتبه اجاره تمدید آن را تا سه سال دارید پس از آن به شما اجازه داده می شود برای اقامت کشور اتریش تصمیم بگیرید و درخواست خود را ارائه دهید.

دیگر مقاله ما را در خصوص بهترین روش های اخذ اقامت اروپا از اینجا مطالعه بفرمایید.

هزینه های عمومی در اتریش

هزینه های عمومی برق، گرمایش، خنک کننده و آب و زباله یک آپارتمان در وضعیت ۸۵ متر مربع به میزان ۱۸۸٫۲۰ یورو است شما برای یک دقیقه مکالمه با تلفن همراه باید ۰٫۰۶ یورو هزینه در نظر بگیرید این در حالی است که هزینه اینترنت برای شما به میزان ۶۰ مگابایت در ثانیه یا بیشتر ۲۴٫۹۰ یورو در نظر گرفته شده است.

ثبت شرکت در اتریش

در صورتی که بخواهید ثبت شرکت با مسئولیت محدود کشور اتریش را انتخاب نمایید به حداقل یک سهامدار در نظر بگیرید، برای سرمایه گذاری در این راستا نیاز به حداقل ۳۵۰۰۰ یورو هزینه دارید. شرکت های دولتی که AG شناخته می شوند نیاز به حداقل یک سهامدار دارند. کمترین سرمایه مورد نظر برای این نوع ثبت شرکت به میزان ۷۰۰۰۰ یورو تعیین شده است. قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر به میزان ۴۳۱۴٫۲۹ یورو است که البته اگر از نظر معماری کمی قدیمی تر باشد این نرخ ارزانتر خواهد بود. مرکز شهر عموماً خانه های گران قیمتی دارد و شاید هر کسی نتواند خرید خوبی در مرکز شهر داشته باشد از طرفی اگر شما قصد دارید که نرخ تعیین شده ارزانتر باشد به سراغ خرید آپارتمان خارج از مرکز شهر بروید.

دانشگاه‌های مورد تایید وزارت‌علوم در اتریش ۲۰۲۰

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در اتریش برای شروع در سپتامبر ۲۰۲۰

در سیستم آموزشی اتریش کلاس ها عمدتا به صورت روزانه و شبانه برگزار می شود و دانشجو به طور آزادانه می تواند ساعت های تحصیل خود را در کالج ها انتخاب کند، پس قاعدتا مشکلی با تایم و زمان بندی کلاس ها نخواهد داشت.
به طور کلی فرآیند اخذ پذیرش در اتریش به این صورت است که فرد متقاضی باید مدارک تحصیلی خود را به اتریش بفرستد و خود دانشگاه با توجه به ریز نمرات تعیین کند که شخص از چه ترمی می تواند شروع به ادامه تحصیل نماید. هزینه تحصیل در کشور اتریش در مقایسه با کشورهایی مانند انگلیس، آلمان و… بسیار کمتر می باشد.

لیست دانشگاه های اتریش

در جدول زیر رده‌بندی جدید وزارت علوم برای سال ۲۰۲۰ برای دانشگاه های اتریش را مشاهده می کنید که به سه گروه ممتاز،خوب و متوسط تقسیم بندی شده اند. در این رده بندی ۱۱ دانشگاه در گروه ممتاز و ۵ دانشگاه در گروه خوب و ۱۸ دانشگاه در گروه متوسط قرار دارند

با کلیک بر روی نام هر دانشگاه می‌توانید اطلاعات و معرفی هر دانشگاه را مشاهده نمایید.

گروه الف (ممتاز) 
۱٫      BOKU Universität für Bodenkultur Wien  صرفا در رشتههای کشاورزی و جنگداری 
۲٫      Johannes Kepler Universität Linz
۳٫      Technische Universität Graz
۴٫    Technische Universität Wien
۵٫      Universität  Wien
۶٫      Universität Graz
۷٫      Universität Innsbruck
۸٫      Universität Klagenfurt
۹٫      Universität Salzburg
۱۰٫ Veterinärmedizinische Universität Wien
۱۱٫ Witrschaftsuniversität Wien
گروه ب (خوب)
۱٫      Donau Universität Krems 
۲٫      IST AUSTRIA Institute of Science and Technology Austria  
۳٫      Montan Universität Leoben
۴٫      Universität für Musik und darstellende Kunst Wien
۵٫      Universität Mozarteum Salzburg    
گروه ج (متوسط)
۱٫      Akademie der bildenden Künste Wien
۲٫      Fachhochschule Campus Wien
۳٫      Fachhochschule Joanneum
۴٫      Fachhochschule Oberösterreich
۵٫      Fachhochschule Saint Polten
۶٫      Fachhochschule Salzburg
۷٫      Fachhochschule Technikum Kärnten
۸٫      Fachhochschule Technikum Wien
۹٫      Fachhochschule Vorarlberg
۱۰٫ Fachhochschule Wiener Neustadt
۱۱٫ Kunstuniversität Graz (Universität für Musik und darstellende Kunst Graz)
۱۲٫ Kunstuniversität Linz (Universität für künstlerische und industrielle Gestaltung Linz)
۱۳٫ MCI Management Center Innsbruck
۱۴٫ MODUL University
۱۵٫ Music und Kunst Privatuniversitat Der Stadt Wien (Konservatorium Wien Privatuniversität)
۱۶٫ Sigmund Freud Privatuniversität Wien
۱۷٫ Universität für angewandte Kunst Wien   
۱۸٫ Webster University

لیست برخی از دانشگاه های جهان

نظرتون در مورد این پست چیه؟

با ستاره های زیر به این پست امتیاز دهید!

Average rating ۴.۹ / ۵. Vote count: ۵۰

چه حالی میده نفر اول باشی که به این پست رای میدی!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *