در فهرست جدید SQ که برترین دانشگاه های جهان در سال ۲۰۲۰ را معرفی کرده است، ۲۶ دانشگاه متعلق به کاناداست. بنابراین کانادا یکی از مقاصد اصلی بسیاری از دانشجویان خواهد بود. در این مقاله قصد داریم شما همراهان گرامی را با ۱۰ دانشگاه برتر کانادا در سال ۲۰۲۰ آشنا کنیم. با ما همراه باشید. همچنین دیگر مقالات ما را در خصوص #کانادا و کار در کانادا را مطالعه بفرمایید.

۱۰دانشگاه کویین – Queen’s University

این دانشگاه که همچنان در رتبه ی دهم برترین دانشگاه کانادا و ۲۳۹امین دانشگاه برتر جهان قرار دارد، در سال ۱۸۴۱ میلادی تاسیس شده و در شهرکینگستن استان انتاریو کانادا قرار دارد و یکی از قدیمی ترین دانشگاه های کاناداست. جالب است بدانید این دانشگاه، ۲۶ سال قبل از به وجود آمدن کشور ودولت-ملتی به نام کانادا تاسیس شده است. شعار جالب این دانشگاه ” دانش و خرید باید استحکام روزگار شما باشد “. همچنین نرخ پذیرش این دانشگاه عدد بسیار قابل قبول ۸۵ درصد است.

دانشگاه کوینز کانادا

۹ دانشگاه کلگری –  University of Calgary

دانشگاه کلگری در رتبه ی زیر ۲۰۰برترین دانشگاه های جهان در سال ۲۰۲۰ قراردارد.این دانشگاه در اصل به عنوان شعبه ی کلگری دانشگاه آلبرتا در سال ۱۹۴۴تاسیس شده است دارای پنج پردیس است؛ یکی از این پردیس ها در دوحه ی قطر قرار گرفته است و بر رشته ی پرستاری متمرکز است.

دانشگاه کلگری کانادا

۸ دانشگاه وسترن – Western University

رتبه ی این دانشگاه ۲۱۱ در جهان و البته در سال ۲۰۲۰ است؛ این دانشگاهدر شهر لندن استان انتاریو واقع شده است و بالاتربن امتیاز را در بیندانشگاه های کانادا به لحاظ ارجاع به مقالات اساتید کسب کرده است.

دانشگاه وسترن کانادا

۷ دانشگاه واترلو – University of Waterloo

رتبه ی دانشگاه واترلو برای سال ۲۰۲۰ با ۱۰ امتیاز کاهش به ۱۷۳ رسیدهاست اما همچنان در برترین ۱۰۰ دانشگاه برتر به احاظ ارجاع به مقالات اساتیدقرار دارد. این دانشگاه یکی از جدیدترین دانشگاه های کاناداست که در سال۱۹۵۶ تاسیس شده است.

دانشگاه واترلو کانادا

۶ دانشگاه مک مستر – McMaster University

دانشگاه مکمستر که در رتبه بندی سال ۲۰۲۰ توانسته است ۶ رتبه بالا بروددر شهر همیلتن استان انتاریو واقع شده است و به خاطر دانشکده پزشکی معتبریکه دارد شهرت دارد.

دانشگاه مک مستر کانادا

۵ دانشگاه مونترال – Université de Montréal

دانشگاه مونترال یک دانشگاه فرانسه زبان است که در رتبه ۱۲ برتریندانشگاه های کانادا و در جایگاه ۱۳۷ برترین دانشگاه های جهان قرار دارد.این دانشگاه که در اصل به عنوان یک پایگاه ماهواره ای برای دانشگاه لاوالدر سال ۱۸۷۸ تاسیس شده هم اکنون بیش از ۶۶ هزار دانشجو را در خود جای دادهاست.

دانشگاه مونترال کانادا

۴ دانشگاه آلبرتا – University of Alberta

دانشگاه آلبرتا با کاهش ۴ رتبه به جایگاه ۱۳۳ رسیده است اما با این همههنوز در رتبه ی چهارمین دانشگاه برتر کانادا قرار دارد. این دانشگاه در ادمونتون واقع شده است اما با افزودن ۵ درصد مجموع تولید ناخالص داخلی کلاستان انتاریو محرکه ی اقتصادی نیرومندی برای کل این استان هم هست.

دانشگاه آلبرتا کانادا

۳ دانشگاه بریتیش کلمبیا – University of British Columbia

دانشگاه بریتیش کلمبیا هم هم اکنون در رتبه ی ۵۱ برترین دانشگاه هایجهان قرار دارد؛ این دانشگاه دو پردیس دارد یکی در ونکوور و دیگری درکلونای بریتیش کلمبیا. همینک حدود ۶۵۰۰۰ دانشجو در این دانشگاه به تحصیلمشغول هستند که از این تعداد بیش از ۱۶۰۰۰ دانشجو را دانشجویان خارجی تشکیلمی دهند.

10 دانشگاه برتر کانادا

۲ دانشگاه مک گیل – McGill University

در سال ۲۰۲۰، دانشگاه معتبر مک گیل همراه با دانشگاه کالیفرنیای لوسآنجلس یا UCLA در رتبه ی ۳۵ برترین دانشگاه های جهان در سال ۲۰۲۰ قراردارد. این دانشگاه در شاخص درصد دانشجویان بین المللی یا خارجی بهترینامتیاز را کسب کرده است؛ ۲۵ درصد کل جممعیت دانشجویان این دانشگاه رادانشجویان خارجی تشکیل می دهند.

دانشگاه مک گیل کانادا

۱ دانشگاه تورنتو – University of Toronto

و اما نوبت به برترین دانشگاه کانادا رسید؛ دانشگاه همراه با دانشگاهملی استرالیا در رتبه ی ۲۹ برترین دانشگاه های جهان قرار گرفته است.همانطور که می توان انتظار داشت، این دانشگاه به لحاظ شاخص اعتبار آکادمیک وکارفرما بیشترین امتیاز را کسب کرده است.

دانشگاه تورنتو کانادا

مقالات مرتبط

نظرتون در مورد این پست چیه؟

با ستاره های زیر به این پست امتیاز دهید!

Average rating ۰ / ۵. Vote count: ۰

چه حالی میده نفر اول باشی که به این پست رای میدی!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *