انتخاب کشور ایده آل یکی از مهمترین تصمیماتی است که شما قبل از اپلای کردن باید اتخاذ نمایید. با یک جستجوی ساده اینترنتی در می یابیم که مهاجرت به کانادا در سه سال اخیر نزد ایرانیان بیشترین مقصد مهاجرتی و اپلای تحصیلی بوده است. کانادا از جمله کشورهای کم جمعیت و مهاجرپذیر در جهان است که با توجه به مزیت های فراوان ، نظر بسیاری از افراد را جلب نموده است. با استفاده از اطلاعاتی که در ادامه آورده شده درباره کانادا این انتخاب برای شما آسان تر می شود.همچنین دیگر مقاله ما را در مورد #کانادا جهت مطالعه بیشتر ملاحضه بفرمایید.

جمعیت کانادا

طبق آخرین برآوردها جمعیت کانادا تقریبا ۳۷ میلیون نفر است. حدود چهار پنجم از ۳۷ میلیون نفر مردم کانادا در شهرهایی نزدیک به مرزهای آمریکا زندگی می‌کنند(کمتر از ۱۵۰ کیلومتر).

جمعیت ایرانی ساکن کانادا

شاید این فاکتور (ایرانیان مقیم کانادا) در نگاه اول مهم نباشد ولی با نگاه ژرف به اهمیت این موضوع می توان پی برد.بر اساس مرکز رسمی آمار کانادا در سال ۲۰۱۱ در این کشور ۱۶۳٬۲۹۰ نفر ایرانی زندگی می‌کرده‌اند که ۸۳٬۴۹۵ نفر از ایشان مرد و ۷۹٬۸۰۰ نفر زن بوده‌اند.

ایرانیان کانادا

نزدیک به ۱۷۰ هزار نفر ایرانی در کانادا زندگی می کنند

منبع خبر:
Profile, Canada, 2011». Statistics Canada. ۲۰۱۵-۱۱-۲۷. دریافت‌شده در ۱۲ سپتامبر ۲۰۱۶.

آب و هوا کانادا

 به طور کلی آب و هوای کانادا سرد و اکثر مناطق قطبی است مانند شهر شناخته شده تورنتو ولی آب و هوا شهرهای ونکوور و جزیره ونکوور از استان بریتیش کلمبیا که در بخش جنوب غربی قرار دارند، معتدل است.

زبان رسمی مردم کانادا

 در کشور کانادا دو زبان اصلی به رسمیت شناخته شده است، زبان انگلیسی ۵۹٫۷ ٪ و زبان فرانسه ۲۳٫۲ ٪ جمعیت کانادا راتشکیل می‌دهد. تعدادی از زبان های بومی هنوز هم در بخش‌های شمالی کانادا رواج دارد.  زبانها ی غیر رسمی نیز اهمیت زیادی در کانادا دارد. زبان چینی، زبان ایتالیایی، زبان آلمانی و پنجابی برخی از زبانهای غیر رسمی مهم در این کشور به حساب می آید.

منبع خبر:
بایگانی‌شده از اصلی در ۱۱ آوریل ۲۰۰۶. دریافت‌شده در ۲۸ ژوئیه ۲۰۰۸.

دین در کانادا

 در کشور کانادا مجموعه ای از  فرهنگ ها و ادیان مختلف زندگی می کنند. به طور کلی کانادا کشور بدون دین رسمی شناخته شده است. بسیاری از شهروندان  کانادایی بر این باور هستند که مسیحی هستند. با این حال، ادیان دیگر بخاطر تعداد زیاد مهاجران به کانادا رو به افزایش است. مسیحیت با جمعیت ۶۷٫۳٪  بزرگترین دین کانادا می باشد و علت آن تعداد زیاد کاتولیکهای رومی است. اسلام دومین دین بزرگ با جمعیت ۳٫۲ درصد  از مردم کانادا است. 

هزینه تحصیلی در کانادا

 شهریه تحصیل در کانادا در مقایسه با بعضی کشور ها مانند استرالیا، انگلیس و نیوزیلند پایینتر می باشد. در این کشور برای دانشجویان برتر جهت کمک به هزینه های تحصیل بورس های زیادی وجود دارد و بیشتر این بورس ها شامل مقاطع فوق لیسانس و بالاتر می باشد ولی برای مقطع لیسانس هم تعداد کمی از بورس ها وجود دارد که میتواند در کاهش هزینه تحصیل در کانادا به شما کمک کند. به طور کلی میانگین شهریه دانشجویان بین المللی در کانادا برای هر سال بین ۱۲۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ دلار می باشد.

چه افرادی از شهریه کانادایی بهره مند هستند؟

 • دانشجویان بین المللی واجد شرایط
 • شهروندان و افراد دارای اقامت دائم کانادا

هزینه زندگی در کانادا

هزینه های زندگی در کانادا به چند دسته تقسیم می شود: هزینه مسکن، هزینه مواد غذایی، پوشاک، اینترنت، حمل و نقل و سایر هزینه های متفرقه

هزینه مسکن در کانادا

هزینه مسکن یک فرد مجرد در کانادا بین ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار خواهد بود. ۵۰۰ دلار در صورتی که از خدمات محدود استفاده کنید و ۱۵۰۰ دلار در صورتی است که یک آپارتمان یک خوابه با امکانات بیشتر اجاره کنید.

هزینه مواد غذایی در کانادا

هزینه مواد غذایی از اصلی‌ترین هزینه‌های زندگی در کانادا است و بین ۲۰۰ تا ۶۰۰ دلار برای شما خرج خواهد داشت.  

هزینه پوشاک در کانادا

هزینه‌های پوشاک یکی از هزینه ‌های اصلی زندگی به شمار می‌روند و به همین دلیل در همه کشورهای دنیا چندان بالا نیست. به طور کلی اگر یک شخص لباس‌های برند و شیک بخرید، باید قیمت بیشتری را هزینه کنید. هزینه خرید لباسدر کانادامعمولاً در ماه، نزدیک ۲۰ درصد درآمد ماهیانه یک فرد متوسط در کانادا است.

هزینه اینترنت در کانادا

هزینه‌های موبایل در کانادا برای پرداخت قبض و خرید بسته اینترنت چیزی  حدود ۴۰ تا ۸۰ دلار است.

هزینه حمل و نقل درکانادا

برای حمل و نقلدر کانادا ماهانه مبلغ ۱۰۰ تا ۱۵۰ دلار مورد نیاز است که در صورت استفاده از تاکسی‌ این مبلغ بیشتر نیز خواهد شد.

فرهنگ کلی مردم کانادا

در کانادا آداب و رسوم خاصی بر روابط افراد حکمفرماست اما باید ذکر کنیم که با توجه به تنوع فرهنگی بالای کانادا، بسیار دشوار است که یک سبک مشخص رفتاری برای ایجاد ارتباط معرفی کرد، با این وجود برخی سبک‌های ارتباطی پایه وجود دارند که تا حدود زیادی در کل کشور پذیرفته شده‌اند.

 •  استفاده از عناوینی مانند «موسیو» و «مادام»   بخصوص در محیط دانشگاهی بسیار مهم است.
 • تا زمانی که روابط دو نفر از حالت رسمی خارج نشده است، یکدیگر را به نام فامیل صدا می کنند.
 • در زمان دست دادن مستقیم به چشمان طرف مقابل نگاه می‌کنند.
 • در مناطق انگلیسی زبان قطع کردن صحبت دیگری مرسوم  نیست.
 • کانادایی‌ها بیشتر به وسیله کلمه گفتاری به جای عبارات غیر کلامی مثل زبان بدن ارتباط برقرار می‌کنند.
 • صحبت کردن در مورد زندگی شخصی‌ با دوستان و همکاران امری پسندیده است.

فرهنگ تجارت در کانادا

بسیار مهم است که از اصول اخلاقی شرکت یا سازمانی که با آن رابطه تجاری برقرار می کنید، آگاهی کامل داشته باشید مانند شیوه لباس پوشیدن که بهترین حالت آن پوشیدن کت و شلوار با کروات برای آقایان و پیراهن و دامن شیک برای خانم‌ها است.

فرهنگ غذا خوردن در کانادا

 به طور کلی در بیشتر مناطق کانادا در هنگام صرف غذا چنگال در دست چپ و چاقو در دست راست نگه داشته شده و هیچ کس آرنج خود را روی میز نمی‌گذارد.

فرهنگ هدیه دادن در کانادا

بیشتر مردم کانادا برای جشن‌های تولد و کریسمس هدیه می‌دهند. اگر برای شام به خانه کسی دعوت شوند، آماده کردن  یک جعبه شکلات یا حتی یک دسته گل در اولویت قرار دارد. 

باید ها و نباید های کشور کانادا

 • کانادایی ها را با آمریکایی ها مقایسه نکنید که در این صورت این امر موجب اتحاد کانادایی‌ها می شود.
 • از رستوران فست فود بین‌المللی «تیم هورتونز» به دلیل قهوه و دونات‌هایش شهرت دارد انتقاد نکنید.
 • هر گاه کلمه  “ببخشید” را شنیدید حتماً آن را پاسخ بدهید.
 • پیش از خارج شدن همه از وسایل نقلیه عمومی سوار نشوید.

رفرنس

(NHS Profile, Canada, 2011». Statistics Canada. ۲۰۱۵-۱۱-۲۷. دریافت‌شده در ۱۲ سپتامبر ۲۰۱۶.)

«Population by mother tongue, by province and territory (2006 Census)». بایگانی‌شده از اصلی در ۱۱ آوریل ۲۰۰۶. دریافت‌شده در ۲۸ ژوئیه ۲۰۰۸.

مقالات مرتبط

نظرتون در مورد این پست چیه؟

با ستاره های زیر به این پست امتیاز دهید!

Average rating ۳.۷ / ۵. Vote count: ۳

چه حالی میده نفر اول باشی که به این پست رای میدی!

نظرات در مورد “مهاجرت به کانادا

 1. اشتراک ها: آمریکا صدور ویزا برای زنان حامله را 'محدود می‌کند' | دانی آنی، مجله تخصصی اپلای و مهاجرت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *