هنگامی که می خواهید عضوی از یک دانشگاه بین الملی  شوید، شما دوست ندارید که همه چیز را به بخت و اقبال واگذار کنید. متقاضیان تحصیلات تکمیلی از کشورهایی که زبان انگلیسی به عنوان زبان اولشان نیست، برای تبدیل شدن به عضوی از یک کلاس بین المللی، باید مهارت لازم را در زبان انگلیسی نشان دهند.

به طور عمده دو تست استاندارد زبان انگلیسی وجود دارد که در اکثر دانشگاه های خارجی پذیرفته شده است. در حالی که هر دو مهارت زبان انگلیسی شما را بر اساس چهار پارامتر گوش دادن ، خواندن ، نوشتن و صحبت کردن ارزیابی می کنند ، بحث و گفتگو در مورد انتخاب آزمون به یک نکته مهم تبدیل شده است.

تافل و آیلتس

TOEFL OR Test of English as a Foreign Language

IELTS OR International English Language Testing Service

تفاوت آزمون تافل و آیلتس

اجازه دهید فاکتورهایی مهم را در مورد این دو آزمون بررسی کنیم:

    در حالی که آیلتس به طور مشترک توسط دانشگاه کمبریج ESOL، شورای بریتانیا و استرالیا IDP برگزار می شود. TOEFL توسط ETS اداره می شود و آزمون را با تمرکز ویژه بر روی  انگلیسی آمریکایی انجام می دهد. دانش آموزانی که به خوبی در لهجه بریتیش تبحر دارند ، IELTS  را انتخاب می کنند. در حالی که  TOEFL توسط دانشجویانی که در لهجه آمریکا راحت تر هستند ترجیح داده می شود.

کشور مقصدتان مهم است

  • انتخاب اینکه در کدام آزمون شرکت کنید و کدام را انتخاب کنید بستگی به  کشوری که برای تحصیلات عالی خود انتخاب کرده اید دارد. اگر برای تحصیلات عالی خود به ایالات متحده یا کانادا فکر می کنید ، TOEFL به عنوان اولین انتخاب شماست، در حالی که اگر به انگلیس یا استرالیا و کشورهای اروپایی فکر می کنید اولویت اول شما  IELTS خواهد بود.

آزمون Speaking

  • اولین تفاوت  بین آزمون آیلتس و تافل در نحوه آزمون صحبت کردن یا Speaking نهفته است. آیلتس شما را ملزم می کند که با یک انسان صحبت کنید و یک ارتباط واقعی نیز بین آزمون گیرنده و داوطلب وجود دارد. در حالی که در آزمون TOEFL  شما باید با یک میکروفون پاسخ دهید ، مکالمه ضبط می شود و متعاقباً توسط یک ممتحن بررسی می شود. در حالی که خیلی ها معتقد است که روش آزمون آیلتس بسیار دقیق تر است ، اما در کنار این ادعا بعضی ها معتقدند که آزمون آیلتس مستعد بروز خطای انسانی است و آزمون تافل منصفانه تر است.

زمان آزمون تافل و آیلتس

  • زمان لازم برای امتحان تافل TOEFL نزدیک به چهار ساعت و آیلتس IELTS دو ساعت و ۴۵ دقیقه طول می کشد. البته مدت زمان برگزاری آزمون به هیچ وجه نشان دهنده میزان سختی آن نیست. ذکر این نکته نیز ضروری است که آزمون Speaking آیلتس به صورت جداگانه و در مدت زمان ۱۵ دقیقه برگزار می شود.

سیستم نمره دهی آزمون آیلتس و تافل

  • تفاوت مهم بعدی در نحوه سیستم نمره دهی آزمون هاست. در حالی که آیلتس شما را در مقیاس ۰ تا ۹ درجه بندی می کند. درجه بندی TOEFL فراگیرتر است. درجه بندی آماری است و بر اساس عملکرد فردی شما در هر چهار پارامتر انجام می شود. ۳۰ امتیاز به هر بخش اختصاص داده می شود که ۱۲۰ امتیاز بالاترین امتیاز ممکن تافل است.
  • TOEFL  از سؤالات چند گزینه ای استفاده می کند در حالی که IELTS از شما می خواهد که بیشتر به قدرت حافظه خوب اعتماد کنید.
  • قالب TOEFL در طی یک دوره زمانی ثابت بوده است که آن را به یک امتحان قابل پیش بینی تر تبدیل می کند. در حالی که قالب آزمون آیلتس هر ساله در حال پیشرفت است.

جمع بندی و نتیجه گیری

طبق موارد ذکر شده بالا انتخاب نوع آزمون از آنجا که اکثر دانشگاه ها و موسسات هم نمره آزمون تافل و هم آیلتس را قبول دارند جنبه سلیقه ای دارد. ولی به طور کلی اگر به آمریکای شمالی علاقه دارید بهتر است در آزمون تافل شرکت کنید. در حالی که آیلتس در سطح جهانی به ویژه در اروپا ، نیوزلند و استرالیا پذیرش گسترده تری دارد. شما باید تحقیق کاملی درباره الزامات دانشگاه هایی که قصد حضور در آنها را دارید انجام دهید. در حالی که برخی دانشگاه ها ممکن است هر دو را بپذیرند؛ ممکن است برخی  یکی را بر دیگری ارج نهند. همیشه ایده خوبی است که قبل از اینکه تصمیم خود را اجرا کنید کاملا هدف خود را شفاف کنید. در ادامه نمونه های کارنامه آزمون تافل و آیلتس آورده شده است.

نمونه کارنامه آزمون تافل و آیلتس

نمونه کارنامه آزمون آیلتس

 

نمونه کارنامه آزمون آیلتس

 

نمونه کارنامه آزمون تافل

 

نمونه کارنامه آزمون تافل

 

مقالات مفید و مشابه

نظرتون در مورد این پست چیه؟

با ستاره های زیر به این پست امتیاز دهید!

Average rating ۵ / ۵. Vote count: ۱

چه حالی میده نفر اول باشی که به این پست رای میدی!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *