معمولا به علت هزینه های بالای دانشگاه و شرایط زندگی در کشورهای خارجی دانشجویان به کمک هزینه های تحصیلی یا فاند نیاز دارند. در دانشگاه های آمریکا و کانادا و یا سایر دانشگاه های اروپا در قبال انجام پروژه های دانشجویی، تدریس و یا تحصیل کمک هزینه هایی تعلق می گیرد. در ادامه به سه نوع از کمک هزینه های مهم اشاره شده است:

  • Teaching Assistantships (TA)
  • Research Assistantships (RA)
  • Graduate Assistantships (GA)

بنابراین کمک هزینه های تحصیلی (Assistantships) در قبال انجام خدماتی به دانشگاه به دانشجویان تخصیص داده می شود. اما بورسیه های تحصیلی یا (Scholarships) نیازی به خدمات دانشجویی ندارد و به دانشجو کمک می کند تا نیازی به پرداخت شهریه نداشته باشد. اما ذکر این نکته که با کمک هزینه های تحصیلی علاوه بر پرداخت شهریه شما می توانید پس انداز نیز داشته باشید.

پیشنهاد میکنیم آخرین مقالات ما را در زمینه دریافت فاند و پیدا کردن استاد مطالعه بفرمایید.

چگونه استاد اپلای پیدا کنیم؟

رتبه بندی اساتید چگونه است؟

دستیار تدریس یا Teaching Assistantship (TA)

TA  نوعی دستیار تدریس استاد محسوب می شود. معمولاً هر استاد غیر از برگزاری کلاس ها کارهای دیگری نیز دارد که انجام دهد، بنابراین بیشتر آنها برای حضور در کلاس ها، دستیار انتخاب می کنند. به عنوان مثال وظایف دستیاران تدریس در دانشگاه های ایالات متحده به طور کلی شامل کمک به دانشجویان ، بررسی تکالیف ، کمک به استاد در فعالیت های روزانه و سایر مسئولیت های مشابه است. بیشتر اساتید ایالات متحده به دنبال دانشجویی اختصاصی و مشتاق هستند که می خواهد ساعات طولانی کار کند و نتایج مطلوب را به استاد ارائه دهند. حال سوال بعدی که ممکن است در ذهن شما ایجاد شود این است که چگونه درخواست  TA دهیم؟

درخواست TA

 شما می توانید برای زمانی که درخواست پذیرش می کنید ، برای آن درخواست کنید اما فقط در نظر داشته باشید که حتما برای دستیار تدریس شدن نیاز است که ترم اول خود را بگذرانید. کمک هزینه ای که به شما پرداخت می شود از جیب استاد نیست ، بلکه از طرف دانشگاه هاست که به نوبه خود از طرف دولت یا سایر معتمدین شخصی تأمین می شوند. در برخی دانشگاه ها ممکن است شهریه ای از شما دریافت نگردد که این بسیار خوش شانسی است. به طور متوسط ​​، بسته به ساعت کار و کیفیت تدریس شما ممکن است در هر ماه بین ۵۵۰ تا ۱۲۰۰ دلار در ماه دریافت کنید. دستمزد و ساعات کاری شما کاملاً به نوع کارهایی که به شما پیشنهاد می شود بستگی دارد.

دستیار تحقیق یا Research Assistant ship (RA)

هر استاد قبل از اینکه واقعاً به تدریس بپردازد درباره موضعات تدریس خود تحقیق و مطالعه  می کند ، بنابراین دستیار تحقیق اساساً در مورد کمک به استاد در زمینه تحقیقات است. این کمک هزینه ها توسط بودجه دانشگاه ارائه می شود که به نوبه خود توسط دولت ایالات متحده آمریکا یا سایر آژانس های خصوصی حمایت مالی می شوند. شما می توانید در هنگام ثبت نام در دانشگاه خود برای این موقعیت اقدام کنید ، اما این کمک هزینه نیز پس از پایان ترم اول به شما تعلق می گیرد. این روشی استاندارد است که همه از آن پیروی می کنند و در ضمن در هنگام انتخاب استاد شما باید در نظر داشته باشید زمینه ای تخصص استاد با دانش شما هم خوانی داشته باشد. با کار کردن حداکثر ۱۰ تا ۲۰ ساعت در هفته مبلغی بین ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار در ماه دریافت خواهید کرد.

دستیاران فارغ التحصیل یا Graduate Assistant ship (GA)

 GA تقریبا شبیه به RA است ، اما تنها تفاوت این دو در این است که درآمد GA  به دلیل فارغ التحصیلی بیشتر از RA و TA است چرا که دانشجوی فارغ التحصیل  دانش بیشتری در زمینه تحقیقاتی دارند.

دستورالعمل های کلی که برای اخذ دستیاری به شرح زیر است:

  •     پروفایل اساتید دانشگاه را با دقت مطالعه کنید و اساتیدی را که در حال حاضر در بخش شما مشغول به کار هستند را شناسایی کنید.
  •     در مورد استاد و حوزه تحقیقاتی که در حال حاضر با جزئیات کار می کند ، مطالعه کنید.
  •     قرار ملاقات با استاد برای بحث در مورد فرصت احتمالی برای کار به عنوان دستیار تدریس تنظیم کنید.
  •     در صورت وجود ، تجربه تدریس خود و کلیه کارهایی که در زمینه تدریس انجام داده اید را توضیح دهید.

استاد تصمیم نهایی را خواهد گرفت که آیا شما را استخدام خواهد کرد یا نه و او کسی است که درمورد دستمزد شما تصمیم می گیرد. این بهترین راه برای صرفه جویی در هزینه های خود است زیرا برخلاف بورس تحصیلی می توانید از طریق آن پول دریافت کنید و از این طریق می توانید در هر مکانی مانند اجاره اتاق یا هزینه های ماهیانه خود استفاده کنید.

اگه این مقاله واستون مفید بود خیلی خوشحال میشیم نظر بدید و اون رو به اشتراک بگذارید.

نویسنده مقالات دانی آنی

ممنون از وقتتون، امیدوارم در فرایند اپلای موفق باشید.

قوانین برخی از دانشگاه ها را مطالعه بفرمایید.

نظرتون در مورد این پست چیه؟

با ستاره های زیر به این پست امتیاز دهید!

Average rating ۴ / ۵. Vote count: ۴

چه حالی میده نفر اول باشی که به این پست رای میدی!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *