معرفی دانشگاه ملی استرالیا

دانشگاه ملی استرالیا بهترین دانشگاه این کشور است. در رده‌بندی‌های دانشگاهی مختلف ازجمله رتبه‌بندی دانشگاه شانگهای جیائوتونگ چین و رده‌بندی سالانه‌ای که ضمیمه آموزش عالی نشریه تایمز انجام می‌دهد،ANU بهترین دانشگاه استرالیا است. در میان کارکنان و فارغ‌التحصیلان این دانشگاه پنج برنده جایزه نوبل وجود دارد.

دانشگاه ملی استرالیا ماموریت تبدیل این کشور به مرکز تحقیقات کلاس جهانی را دارد و بیش از سایر دانشگاه‌های استرالیا بر تحقیق متمرکز شده است. این دانشگاه در پی پاسخ به سوالاتی است که استرالیا، ملت‌های مجاورش و دنیا را درگیر کرده است. دانشگاه ملی استرالیا روابط نزدیکی با دولت و موسسات تجاری و تحقیقاتی استرالیا و سراسر دنیا دارد و در پی ایجاد فرهنگ کشف و روح مباحثه است. شعار دانشگاه ملی استرالیا این است: «پیش از هر چیز، طبیعت موجودات را فراگیر»

دانشگاه ملی استرالیا از سوی یک شورای ۱۵نفره اداره می‌شود و عضوی از شبکه‌های متحد و مشارکتی چندین دانشگاه است. گروه هشت (دانشگاه‌های استرالیایی)، انجمن دانشگاه‌های حاشیه اقیانوس آرام، انجمن دانشگاه‌های تحقیقات اخترشناسی و اتحادیه بین‌المللی دانشگاه‌های تحقیقاتی ازجمله این شبکه‌ها هستند. دانشگاه ملی استرالیا در شهر «کانبررا» استرالیا (شهر پایتخت فدرال) واقع شده است. بودجه این دانشگاه از محل درآمدهای مالیاتی دولت استرالیا و کمک‌های مردمی تأمین می‌شود.

ANU تنها دانشگاه استرالیایی است که براساس مصوبه مجلس فدرال این کشور تاسیس شده است. این لایحه از سوی «بن چیفلی»، نخست‌وزیر وقت و «جی‌جی ‌ددمن»، وزیر بازسازی پس از جنگ، به مجلس ارائه شد و با حمایت «رابرت منزییز»، رهبر اپوزیسیون به تصویب رسید. گروهی از پژوهشگران استرالیایی برجسته در شکل‌گیری دانشگاه ملی استرالیا نقش داشتند. «مارک اولیفانت»، محقق تاثیرگذار در توسعه رادار و فیزیک هسته‌ای، «هووارد فلوری»، کاشف فواید پنی‌سیلین، «کیت هانکوک»، تاریخدان برجسته و «اچ‌سی کومبز»، اقتصاددان مشهور از پایه‌گذاران این دانشگاه بودند. بعد از تاسیس دانشگاه ملی استرالیا، این دانشگاه به انجام تحقیقات پرداخت و تنها در دوره‌های آموزش تحصیلات تکمیلی دانشجو پذیرش می‌کرد. در سال ۱۹۶۰ دانشگاه کانبررای سابق، با دانشگاه ملی استرالیا ترکیب شد و به صورت دانشکده مطالعات عمومی این دانشگاه درآمد تا زمینه تحصیل دانشجویان مقطع لیسانس را در این دانشگاه فراهم کند. این دانشگاه اکنون بیش از چهار هزار دانشجوی تحصیلات تکمیلی و بیش از پنج هزار دانشجوی مقطع لیسانس دارد.

این مرکز علمی علاوه بر عضویت در دانشگاه های گروه هشت، از حضور ۶ برنده جایزه نوبل در بین اعضای هیأت علمی و دانش آموختگان خود بهره می برد. لازم به ذکر است که ٪۹۴ تحقیقات صورت گرفته در این دانشگاه از سازمان دولتی تعالی در تحقیقات استرالیا دارای درجه «بالاتر از استاندارد جهانی» می باشند. دانشگاه ملی استرالیا، علاوه بر فضای آموزشی منحصر بفرد با دانشجویان بومی و بین المللی، از محیطی پویا نیز برخوردار است که حضور سالن های آمفی تئاتر، سالن های ورزشی، کلوپ های تفریحی و کافی شاپ های متعدد در ایجاد آن سهم بسزائی دارند.

ساختار آکادمیک دانشگاه ملی استرالیا

ANU شامل هفت دانشکده و موسسه مطالعات عالی است. دانشکده‌های این دانشگاه به آموزش دانشجویان مقاطع لیسانس و بالاتر و انجام مطالعات و تحقیقات می‌پردازند. موسسه مطالعات عالی از ۹ دانشکده تحقیقاتی تشکیل شده که به‌طور خاص بر انجام تحقیق متمرکز شده اند.

دانشگاه ملی استرالیا در یک نگاه


شعار: “First to learn the nature of things
نوع: دولتی
سال تاسیس:۱۹۴۶
دارایی:۱٫۱۳ میلیارد دلار استرالیا
مکان : Acton, Australian Capital Territory, Australia
وب سایت: www.anu.edu.au

تعداد کارکنان اداری: ۳,۷۵۳
تعداد دانشجویان کارشناسی: ۱۰,۰۵۲
تعداد دانشجویان کارشناسی ارشد: ۱۰,۸۴۰
 موسسات وابسته : IARU, Group of Eight, APRU, AURA, ASAIHL

رتبه بندی

نظام رتبه بندیرتبه
QS۲۲
THE-WUR۴۷
ARWU۷۷
USNWR۸۰
CWTS Leiden World۱۰۰

دانشکده ها

 • دانشکده هنر و علوم اجتماعی(برنامه های این دانشکده عبارتند از هنر، جامعه شناسی، علوم اجتماعی و انسان شناسی.)
 • دانشکده مطالعات و تحقیقات کشورهای آسیایی و کشورهای اقیانوس آرام(برنامه های این دانشکده شامل تمام علوم تحقیقاتی در مورد کشورهای آسیایی می باشد که از افغانستان شروع و تا کشورهای حاشیه اقیانوس آرام ادامه می یابد.)
 • دانشکده اقتصاد و بازرگانی
 • دانشکده مهندسی و علوم کامپیوتر
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده پزشکی، زیست شناسی و علوم محیطی
 • دانشکده ی علوم ریاضی و فیزیک(برنامه های این دانشکده عبارتند از ستاره شناسی، فیزیک نجومی، شیمی، زمین شناسی، ریاضیات، فیزیک و علوم ارتباطات)

هفت دانشکدهANU به آموزش پژوهش‌محور پیوسته‌اند و مسوولیت دوره‌های لیسانس و تحصیلات تکمیلی را برعهده دارند.

دانشکده هنرها و علوم اجتماعی دانشگاه ملی استرالیا

دانشکده هنرها و علوم اجتماعیANU در پی تنظیم استانداردهای ملی و بین‌المللی در تحقیق، آموزش و مشارکت اجتماعی در هر سه صحنه است: مطالعات انسانی، هنرهای خلاق و علوم اجتماعی. این دانشکده نقش‌محوری را در ارتقای ویژگی‌های متمایزANU ایفا می‌کند و آینده این دانشگاه را از طریق تعهد دستاوردهای عالی دانش آکادمیک، مباحثه عمومی درباره اطلاعات و القای علاقه همیشگی به آموختن در دانشجویان و فارغ‌التحصیلان خود شکل می‌دهد. همچنین دانشکده‌های موسیقی و هنر نیز بخشی از دانشکده هنرها و علوم اجتماعی هستند.

مرکز «توسعه آموزشی و روش‌های آکادمیک» (CEDAM) یکی از ضمایم این دانشکده است. نقش خدماتی این موسسه شامل ایجاد قابلیت‌های نهادی در کارهای آکادمیک چون ارزیابی تدریس، نظارت تحقیقات و رهبری آکادمیک، با تمرکز ویژه بر توسعه آموزشی است. این مرکز به کارکنان دانشگاهی مدرک ارشد بهبود تدریس، طراحی برنامه درسی، راهنمایی تحقیق یا مدیریت آکادمیک ارائه می‌دهد.

دانشکده آسیا و اقیانوسیه دانشگاه ملی استرالیا

دانشکده آسیا و اقیانوسیهANU میزبان گردهمایی جالب توجهی از پژوهشگران و منابع اختصاص داده شده به مجاورت استرالیا، از افغانستان تا اقیانوس آرام است. این دانشکده با اختصاص انرژی زیادی به تحقیق و آموزش برجسته به مرکزی برای اشتغال نخبگان استرالیا و گفت‌وگوی دانشورانه با دانشمندان و جهان اندیشه مربوط به اقتصاد و فرهنگ آسیا و اقیانوسیه تبدیل شده است. این دانشکده شامل دانشکده سیاست آسیا- اقیانوسیه، دانشکده اقتصاد و حکومت «کراوفورد»، هیات‌علمی مطالعات آسیایی و دانشکده تحقیقاتی مطالعات آسیا و اقیانوسیه است.

دانشکده تجارت و اقتصادANUدانشگاه ملی استرالیا

این دانشکده دانش پیشرفته را از خلال کیفیت بالای آموزش و تحقیقات وابسته به حوزه‌های تجارت و اقتصاد جست‌وجو می‌کند. این دانشکده از طریق فراهم آوردن طیفی از کارآموزی و برنامه‌های تحقیقاتی در تخصص‌های مرتبط، صنعت و حکومت با هدایت تحقیقات کلاس جهانی مشارکت می‌کند.

دانشکده مهندسی و علوم کامپیوتر دانشگاه ملی استرالیا

این دانشکده در حوزه‌های آموزش و تحقیقات عملکرد کلاس جهانی عالی دارد. دانشکده مهندسی و علوم کامپیوتر از گروه علوم کامپیوتر، گروه مهندسی اطلاعات و گروه مهندسی تشکیل شده است. برخی از کارکنان و دانشجویان تحصیلات تکمیلی از دانشکده‌ها، کارهایی وابسته به دانشکده تحقیقات علوم اطلاعاتی و مهندسی انجام می‌دهند که به‌عنوان بخشی از موسسه مطالعات پیشرفته دانشگاه ملی استرالیا، در این دانشکده مستقر است.

دانشکده حقوق دانشگاه ملی استرالیا

این دانشکده تحقیقات مهم و کاربردی اجتماعی را به انجام می‌رساند؛ قرار دادن نتایج تحقیقات در اختیار برخی از بهترین و باهوش‌ترین دانشجویان استرالیا و مشارکت با آن انجمن در طیف وسیعی از فعالیت‌های توسعه‌ای همچون حکومت مشورتی، نشستن در محکمه‌ها و ارائه مشورت‌های قانونی از دیگر اقدامات این دانشکده است. توجه به اصلاح قانون و عدالت اجتماعی یکی از ویژگی‌های مهم دانشکده حقوق دانشگاه ملی استرالیاست.

دانشکده پزشکی، زیست‌شناسی و محیط زیست دانشگاه ملی استرالیا

در این دانشکده مواردی شامل تحقیقات پزشکی، علوم زیستی، روانشناسی و علوم زیست‌محیطی انجام می‌گیرد. دانشکده حقوق محیط بی‌همتایی را برای مطالعات مطالعه، تحقیق و کاربرد علوم‌زیستی و همه‌چشم‌اندازهای پزشکی؛ از تحقیقات زیربنایی تا تکنیک، تجربه‌های کلینیکی و سلامت عمومی فراهم آورده است.

دانشکده علوم فیزیکی دانشگاه ملی استرالیا

این دانشکده بر تحقیق علمی و آموزش برجسته تمرکز کرده است. این دانشکده شامل اخترشناسی و فیزیک نجوم، شیمی، علوم زمینی، علوم ریاضیات، فیزیک و علوم ارتباطاتی است.

موسسه مطالعات پیشرفته دانشگاه ملی استرالیا

این موسسه بر آموزش و پژوهش مقاطع بالاتر از لیسانس متمرکز شده و شامل ۹دانشکده تحقیقاتی و یک مرکز تحقیقات است.

دانشکده تحقیقات اخترشناسی و فیزیک نجومی دانشگاه ملی استرالیا

این دانشکده براساس رصدخانه «مونت استروملو» ایجاد شده است و تلسکوپ‌های رصدخانه «سایدینگ اسپرینگ» را راه انداخته است. در روز ۲۰آوریل ۲۰۰۶این دانشکده قوی‌ترین تلسکوپ جهان را ساخت. این پروژه نتیجه همکاری میان یک گروه نخبه بین‌المللی موسسات تحقیقاتی بود که شامل دانشگاه آریزونا، رصدخانه فیزیک نجومی اسمیتسونیان و دانشگاه هاروارد است.

دانشکده تحقیقات علوم زیستی دانشگاه ملی استرالیا

تحقیقات این موسسه در حوزه‌هایی همچون کشاورزی، محیط زیست، نئوروساینس، علوم دیداری، نئوروتولوژی، سلامت و تکنولوژی انجام می‌گیرد.

دانشکده تحقیقات علوم زمینی دانشگاه ملی استرالیا

این دانشکده یکی از ۱۰ دانشگاه برتر مجری برنامه علوم زمینی در جهان است.

دانشکده علوم اطلاعاتی و مهندسی دانشگاه ملی استرالیا

این دانشکده تحقیقاتی بخشی از دانشکده مهندسی و علوم کامپیوتر است.

دانشکده تحقیقات مطالعات آسیا و اقیانوسیه دانشگاه ملی استرالیا

این دانشکده مرکز مادر استرالیا در زمینه تحقیقات و آموزش تحصیلات تکمیلی در منطقه آسیا و اقیانوسیه است. مناطق تحقیقاتی دارای اولویت این دانشکده شامل شرق آسیا، جنوب شرقی آسیا، جنوب آسیا و جنوب غربی اقیانوس آرام هستند.

دانشکده تحقیقاتی علوم فیزیکی و مهندسی دانشگاه ملی استرالیا

حوزه تحقیقاتی که برای این دانشکده از اولویت برخوردار است شامل علم مواد و مهندسی، اپتیک غیرخطی و فوتونیک، نانوتکنولوژی و فیزیک مسوسکوپتیک، فیزیک اتم‌ها، مولکول‌ها و هسته‌ها، فیزیک پلاسما و علم سطح(surface science)، فیزیک و محیط‌زیست است.

دانشکده تحقیقات علوم اجتماعی دانشگاه ملی استرالیا

این دانشکده بر تحقیقات تئوریک و تجربی در علوم اجتماعی تمرکز کرده است. برنامه‌های مرتبط با این تحقیقات این دانشکده عبارتند از جمعیت‌شناسی و جامعه‌شناسی، اقتصاد، تاریخ، حقوق، فلسفه، علم سیاسی و تئوری اجتماعی و سیاسی.

دانشکده تحقیقات پزشکی جان کرتین دانشگاه ملی استرالیا

این دانشکده در سال ۱۹۴۸به‌عنوان دستاورد جایزه نوبل «هووارد فلوری» و «جان کرتین»، نخست‌وزیر استرالیا تاسیس شد. دو برنده جایزه نوبل (جان کاریو اکلس در ۱۹۶۳و پیتر سی. دوهرتی و رولف ام. زینکرناگل در ۱۹۹۶) جوایز خود را به خاطر تحقیقات‌شان در این دانشکده دریافت کردند.

مرکز مطالعات منابع و علوم زیستی دانشگاه ملی استرالیا

این مرکز اقتصاددانان، متخصصان آب‌شناسی، تاریخدانان، بوم‌شناسان، انسان‌شناسان و دانشمندان خاک‌شناس را جذب کرده است. تحقیقات درباره منابع طبیعی و موضوعات زیست‌محیطی بسیاری در این مرکز انجام می‌گیرد. این مرکز با دانشکده منابع، محیط‌زیست و اجتماع ترکیب شد تا دانشکده محیط و جامعه «فنر» در سال ۲۰۰۷ایجاد شود.

مراکز دانشگاه ملی استرالیا عبارتند از دانشکده سیاست آسیا اقیانوسیه، دانشکده محیط و حکومت کروفورد، موسسه تحقیقاتی پایش سلامت مقدماتی استرالیایی‌ها، مرکز تحقیقات سیاست اقتصادی بومی، مرکز فلسفه کاربردی و اخلاق عمومی، مرکز تحقیقات تقابل فرهنگی، مرکز تحقیقات سلامت روانی، مرکز آگاهی‌بخشی عمومی درباره علوم، مرکز سیستم‌های انرژی پایدار، موسسه نئوروساینس، مرکز تحقیقات انسانی، مرکز ملی همه‌گیری و سلامت عمومی، دانشکده تحصیلات تکمیلی ملی مدیریت، موسسه علوم ریاضی و مرکز اروپای ملی.

کتابخانه دانشگاه ملی استرالیا

کتابخانهANU شامل یک ساختمان اصلی (علوم اجتماعی، مطالعات انسانی و مدارک رسمی)، کتابخانه‌های هنر (هنرهای زیبا)، ساختمان منزییز (مطالعات آسیااقیانوسیه، مدارک رسمی و کتاب‌ها و مجموعه‌های نایاب)، ساختمان هانکوک (علوم، مهندسی و ریاضیات)، کتابخانه حقوق، کتابخانه موسیقی، شعبه‌های علمی (کتابخانه اخترشناسی، کتابخانه شیمی و کتابخانه علوم زمینی) است.

منابع آنلاین کتابخانه این دانشگاه شامل؛ یادداشت‌های بعد از امتحان، مجله‌های الکترونیک، منابع آموزش الکترونیک، پایان‌نامه‌های دکترای تخصصی دیجیتال و منابع اینترنتی است.

 • کارشناسی دانشگاه ملی استرالیا
 • رشته های تحصیلی شامل مهندسی و علم کامپیوتر، قانون، دارو، زیست شناسی و محیط زیست، علوم ریاضی و فیزیک، هنر و علوم اجتماعی . اقتصاد و تجارت می باشد.دانشگاه ملی استرالیا ارتباطاتی با دولت، صنعت و موسسات تحقیقاتی در استرالیا و اطراف جهان شامل دانشگاههای برجسته در اتحاد بین المللی دانشگاههای تحقیقاتی (IARU) دارد. همچنین دانشگاه ملی استرالیا برنامه های تبادل دانشجویان متمایز و متفاوت را در ۱۰۰ موسسه داشته و پروژه های مشترک با سازمانهایی از NASA تا اتحاد اروپا دارد. کارشناسی ارشد دانشگاه ملی استرالیا
 • برنامه کارشناسی ارشد در دانشگاه ملی استرالیا به دو گروه تقسیم شده است، دوره ارشد حضوری (ترمی) و دوره ارشد غیرحضوری (تحقیقاتی). دانشجویان فارغ التحصیل که تصمیم به تحصیل در کارشناسی ارشد دارند می توانند از بین رشته هایی در برنامه حضوری مانند حسابداری، مطالعات آماری، انسان شناسی، مطالعات تاریخ هنر و موزه، نجوم و فیزیک نجومی، زیست شناسی، علوم کامپیوتر و فناوری، اقتصاد و مهندسی رشته مورد نظر خود را انتخاب کنند. در ضمن دانشجویان کارشناسی ارشد که تمایل به انجام فعالیتهای تحقیقاتی دارند می توانند مقاطع بالاتری را از طریق برنامه تحقیقی (HDR) در دانشگاه ملی استرالیا انتخاب کنند. درجات تحقیقی کارشناسی ارشد شامل دکترای فلسفه (PhD)، ارشد فلسفه (Mphil) و دکترای حرفه ای می باشد. همچنین به دانشجویان واجد شرایط بورسیه تحصیلی اعطاء می شود.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه ملی استرالیا 

مدارک تحصیلی مورد نیاز برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی دانشگاه ملی استرالیا:

– دانشجویان بین المللی که مدارک متوسطه و یا یک مدرک دانشگاهی را در خارج از استرالیا گذرانده اند، برای تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه ملی استرالیا نیازمند مدرک متوسطه ی خارجی و نتایج آموزش عالی خود از دانشگاه مبدا هستند.

– دانشجویان بین المللی که سال دوزادهم را در استرالیا گذرانده اند، باید یک رتبه ی پذیرش دانشگاهی استرالیایی (ATAR) که حداقل نیازمندی های نمره ی ATAR  مدرک مورد ترجیح آنها را برآورده کند، داشته باشند.

– دانشجویانی که مقطع متوسطه را در استرالیا گذرانده اند، باید از طریق مرکز پذیرش دانشگاهی (UAC) اقدام کنند.

*برخی از دوره ها الزامات اضافی همانند پیش نیازهای دوره و یا اطلاعات مفروض دارند.

مدارک تحصیلی مورد نیاز برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد آموزش محور دانشگاه ملی استرالیا:

 • داشتن یک مدرک لیسانس
 • برخی از رشته ها نیازمند معدل تحصیلی خاصی همانند معدل واحد و یا حد نصاب معدل هستند.
 • ریزنمرات تحصیلی
 • مدارک فارغ التحصیلی

* اگر سال اخر مدرک لیسانس خود را می گذارنید باز هم می توانید به دانشگاه ملی استرالیا اپلای کنید. در این صورت نیازمند جدیدترین ریزنمرات تحصیلی خود هستید.

مدارک تحصیلی مورد نیاز برای اخذ پذیرش در کارشناسی ارشد تحقیقاتی و یا مدارک عالی تحقیقاتی (HDR) دانشگاه ملی استرالیا (ANU):

– داشتن یک مدرک لیسانس استرالیایی با حداقل نمره ی عالی درجه دو-بخش بالایی (second-class honours) (اغلب اوقات نیازمند نمره ی عالی درجه اول است) یا معادل بین المللی آن و یا یک مدرک کارشناسی ارشد بایک بخش تحقیقاتی قابل توجه

– اکثر دانشکده ها از دانشجو می خواهند که یک توصیف مختصر از حوزه ی تحقیقاتی پیشنهادی و علایق خود و خلاصه ای از مدارک تحصیلات شامل نمرات را ارائه نمایند.

– توصیه نامه

نمره زبان مورد نیاز

دوره هاآیلتستافل تافل مبتنی بر اینترنت
دوره های دیپلم دانشکده هاANUنمره ی کل: ۶٫۰   حداقل نمره ی هر یک از بخش ها (گفتار، شنیدار، نوشتار و خواندن): ۵٫۵نمره ی کل: ۵۵۰   TWE: 4نمره ی کل: ۶۸   با حداقل نمره ی ۱۸ در نوشتار
دوره های مدارک عادی (همچنین دوره های تبادل و تحصیل در خارج)نمره ی کل: ۶٫۵   حداقل نمره ی هر یک از بخش ها (گفتار، شنیدار، نوشتار و خواندن): ۶٫۰نمره ی کل: ۵۷۰   TWE: 4.5نمره ی کل: ۸۰   با حداقل نمره ی ۲۰ در خواندن و نوشتار و نمره ی ۱۸ در گفتار و شنیدار
دوره های انترنی ملی استرالیا، دوره های پزشکی، لیسانس حقوق، دوره های دکترای قانون (JD) و کارگاه های قانونینمره ی کل: ۷   حداقل نمره ی هر یک از بخش ها (گفتار، شنیدار، نوشتار و خواندن): ۶  
برنامه های فوق لیسانس حقوق (به جز دوره های دکترای قانون (JD) و کارگاه های آموزشی های حقوقینمره ی کل: ۷   حداقل نمره ی نوشتار: ۷ حداقل نمره ی هر یک از بخش های دیگر: ۶نمره ی کل: ۶۵۰   TWE: 5.0نمره ی کل: ۱۱۰   با حداقل نمره ی ۲۶ در نوشتار و حداقل نمره ی ۲۲ در سایر بخش ها

ددلاین اپلای 

کارشناسی و کارشناسی ارشد

نیمسال اول : ۱۵ دسامبر 

نیمسال دوم : ۲۶ می ۲۰۱۷

هزینه ها و شهریه ی دانشجویان بین المللی 

هزینه ی اولیه ی شهریه که باید در زمان پذیرش پیشنهاد تحصیل در دانشگاه ملی استرالیا پرداخت شود. این هزینه در اکثر مواقع معادل با هزینه ی شهریه ی نیسمال اول می باشد.

 • شهریه های دوره های لیسانس دانشگاه ملی استرالیا بین ۳۱۰۰۸ تا ۳۷۱۰۴ دلار استرالیا متغیر است. جز رشته ی علوم پزشکی که هزینه های بالاتری دارد.
 • شهریه ی دوره های بعد از لیسانس دانشگاه ملی استرالیا بین ۳۱۰۰۸ تا ۳۹۰۲۴ متغیر است. جز رشته های علوم پزشکی که هزینه ای تقریبا معادل با ۴۱۵۲۰۰ دلار دارند.

بورسیه ها و کمک هزینه های بین المللی دانشگاه ملی استرالیا (ANU)

 دوره های کارشناسی 

دانشگاه ملی استرالیا بورسیه ها و کمک هزینه های زیادی را برای دانشجویان فراهم می کند. برای دوره های کارشناسی دانشگاه ملی استرالیا بر حسب دانشکده  بورسیه هایی ارائه می شود که بخشی از/ و یا تمام هزینه ی تحصیل آنها را پوشش می دهد. نمونه ای از این بورسیه ها به شرح زیر است:

 • کمک هزینه ی شایستگی تحصیلی مقطع کارشناسی دانشکده ی مهندسی و علوم کامپیوتری ANU: 25٪ هزینه ی شهریه را پوشش می دهد.
 • بورسیه ها و جوایز کارشناسی ارشد بین المللی دانشکده ی بازرگانی و اقتصاد ANU: کل هزینه ی شهریه را پوشش می دهد.
 • جوایز شایستگی تحصیلی مقطع کارشناسی دانشکده ی بازرگانی و اقتصاد ANU: پرداخت ۵,۰۰۰ دلار
 • جوایز مشارکت اجتماعی دانشکده ی بازرگانی و اقتصاد دانشگاه ملی استرالیا: پرداخت ۱۰۰۰ دلار
 • جوایز و بورسیه های مقطع دوره های کارشناسی بین المللی دانشکده ی بازرگانی و اقتصاد دانشگاه ملی استرالیا: پرداخت هزینه ی شهریه

بورسیه ها و کمک هزینه های دوره های کارشناسی ارشد پژوهش محور دانشگاه ملی استرالیا (ANU):

 • IRPS (کمک هزینه های بین المللی کارشناسی ارشد پژوهش محور (تحقیقاتی): این بورسیه برای دوره هایی تحقیقاتی که به مدرک PhD منتهی می شوند ارائه می شود و هزینه های کامل شهریه را پوشش می دهد و به متقاضیانی که دارای یک مدرک لیسانس با نمره ی عالی درجه اول و یا یک مدرک ارشد تحقیقاتی هستند، تعلق می گیرد.
 • APA (جوایز کارشناسی ارشد استرالیا): متقاضیان باید به صورت تمام وقت تحصیل کنند هر چند که در مواجه با معیارهای اکید ممکن است به متقاضیان پاره وقت نیز تعلق گیرد و مقدار آن ۲۶,۲۸۸ دلار در سال است. این بورسیه به متقاضیانی که دارای یک مدرک لیسانس با نمره ی عالی درجه اول و یا یک مدرک ارشد تحقیقاتی هستند، تعلق می گیرد . APA مخصوص شهروندان استرالیا و نیوزیلند، ساکنان دائمی استرالیا و یا دانشجویان بین المللی که بورسیه ی IPRS به آنها تعلق گرفته است، می باشد.
 • بورسیه های تحقیقاتی ANU: مقدار این بورس ۲۶,۲۸۸ دلار در هر سال است.
 • بورسیه های هزینه ی شهریه ی ANU (مدارک Phd- MPhil): شهریه مدارک PhD را تا ۳ سال- مدارک MPhil را تا ۱ سال پوشش می دهد.
 • بورسیه های دوره های PhD و MPhil دانشگاه ملی استرالیا (ANU): مقدار بورسیه ۲۶,۲۸۸ دلار در هر سال است و برای مدارک PhD تا ۳ سال و برای مدارک MPhil تا ۱۱ سال پرداخت می شود.
 • بورسیه های تحقیقاتی به متقاضیانی که دارای یک مدرک لیسانس با نمره ی عالی درجه اول و یا یک مدرک ارشد تحقیقاتی هستند، تعلق می گیرد.

 ددلاین اپلای بورسیه های بین المللی دانشگاه ملی استرالیا 

 • مهلت پایان اپلای بورسیه های IPRS، بورسیه های تحقیقاتی ANU، بورسیه های دوره های PhD و MPhil دانشگاه ملی استرالیا (۳۱ آگوست
 • مهلت پایان اپلای بورسیه های هزینه ی شهریه ی  31 مارچ

هزینه ها

در یک هفته تخمین بزنید. (تمام هزینه به دلار استرالیا می باشد)

خوابگاه داخل دانشگاه (غیر از هزینه های غذا) خوابگاه داخل دانشگاه (با هزینه غذا) خوابگاه خارج از دانشگاه
اقامت ۱۸۰ – ۲۳۰ ۳۳۰ – ۳۴۵ ۱۵۰ – ۳۵۰
غذا ۱۲۰  ۱۲۰
سرگرمی ۳۰ ۳۰ ۳۰
حمل و نقل عمومی   ۱۵
هزینه موبایل ۱۵ ۱۵ ۱۵
فتوکپی ۱۵ ۱۵ ۱۵
لوازم التحریر ۵ ۵ ۵
عوارض ۲۰ ۲۰ ۲۰
جمع کل ۳۸۵ – ۴۳۵ ۴۱۵ – ۴۳۰ ۳۷۰ – ۵۷۰

مشاهیر

برندگان جایزه نوبل
سر هاوارد فلوری در سال ۱۹۴۵ دانشجوی رشته پزشکی
پروفسور جان اکلز در سال ۱۹۶۳ دانشجوی رشته پزشکی
پروفسور جان هارسانای در سال ۱۹۹۴ دانشجوی رشته اقتصاد
پروفسور رالف زینکرناگل در سال ۱۹۹۶ دانشجوی رشته ایمونولوژی

نظرتون در مورد این پست چیه؟

با ستاره های زیر به این پست امتیاز دهید!

Average rating ۰ / ۵. Vote count: ۰

چه حالی میده نفر اول باشی که به این پست رای میدی!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *